Komentowana treść: Timberwolf - postępy prac
[#1] Re: Timberwolf - postępy prac
OK
[#2] Re: Timberwolf - postępy prac
OK
[#3] Re: Timberwolf - postępy prac
Drugi bardzo ciekawy news dzisiejszego dnia.


Benedykt Dziubałtowski
[#4] Re: Timberwolf - postępy prac
Z czego tu się cieszyć. Przy 6-tygodniowym cyklu produkcyjnym Firefoksa amigowy port będzie... właśnie. Co to będzie?
[#5] Re: Timberwolf - postępy prac

@hakonwpz, post #4

"Z czego tu się cieszyć."
Z tego, że niebawem użytkownicy systemu AmigaOS4.x dostaną nową wersję pre-release do testowania.
"amigowy port będzie... właśnie. Co to będzie?"
Ano będzie to najlepsza przeglądarka internetowa jaka zagościła w naszych skromnych progach więc jest z czego się cieszyć. :)
[#6] Re: Timberwolf - postępy prac

@Leon, post #5

Ano będzie to najlepsza przeglądarka internetowa jaka zagościła w naszych skromnych progach więc jest z czego się cieszyć. usmiech

A skąd wiesz, że będzie najlepsza? Masz ją na dysku i testowałeś?
[#7] Re: Timberwolf - postępy prac
w czasie gdy bracia solidnie pracują nad portem, ekipa Mozilli pracuje nad doklejaniem kolejnych numerów do Firefoxa nabierając ekstremalnego tempa, aby przegonić Google Chrome, a na pewno Internet Explorer, co źle wróży Timberwolfowi, który od teraz już na zawsze będzie przynajmniej o 0.5 wersji do tyłu
przypomina się Żeromski - bracia Frieden są współczesnymi Marcinem Borowiczem i Andrzejem Radkiem, takież są ich prace jaki tytuł książki
[#8] Re: Timberwolf - postępy prac

@nimrod7, post #7

Dlatego moją główną przeglądarką jest Opera i IBrowse oraz czasami OWB :)
[#9] Re: Timberwolf - postępy prac

@Leon, post #5

Hm... nie chcę być tu pesymistą, ale skoro na SGSie z 1 GHz prockiem i 384 mb ramu chodzi słabo, to bezpiecznie jest nie spodziewać sie cudów...
[#10] Re: Timberwolf - postępy prac

@baderman, post #9

No i cudów nie będzie. TimberWolf lub OWB. Wszystko jedno.
A w czym niby TimberWolf będzie lepszy od OWB? Na jednym jak i drugim Javy i Flasha nie ma. I nie będzie.
Dobrze że w ogóle jest OWB. Jest i działa. Świetnie jak na możlwosci amigowe. A TimberWolfa nie ma i jeszcze długo nie będzie.
Po co sobie zawracać nim głowę? Po co zawracać sobie głowę AOS4.2 i X1000? Tego jeeeeeszcze nie ma. Teraz rządzi OWB. I już. :)

Panowie, czy naprawdę nie potrafimy uczyć się na błedach?
Ileż to już czasu minęło od roku 2010?
Dużo?
Bardzo dużo. X1000 wciąż nie ma, TimberWolfa też nie ma. Zaczekajmy, choćby opóźnienie miałoby być 3 letnie (aktualnie to 1.5 roku).
Jest OWB. I to jedyna, aktualnie realna przeglądarka WWW.
[#11] Re: Timberwolf - postępy prac

@nimrod7, post #7

ekipa Mozilli pracuje nad doklejaniem kolejnych numerów do Firefoxa nabierając ekstremalnego tempa, aby przegonić Google Chrome, a na pewno Internet Explorer

Hmm... Mnie się od jakichś ładnych paru lat wydawało, że FF już dawno przegonił IE i teraz to IE nadgania do FF...
[#12] Re: Timberwolf - postępy prac

@mailman, post #11

W możliwościach pewnie tak, w udziale na rynku - jeszcze długo nie.
[#13] Re: Timberwolf - postępy prac

@nimrod7, post #7

Ja nie widzę zbytnio różnicy między wersją 4 a 5 firefoxa, niech sobie teraz skoczą na numer 9 i co z tego? Nawet wersja 3 firefoxa jest lepsza od owb i innych amigowych przeglądarek.
[#14] Re: Timberwolf - postępy prac

@mailman, post #11

Dokładnie, IE jest daleko w tyle za FF, ale powoli gonie Opere. Google Chrome jak dla mnie, to nie dorasta Firefoxsowi do pięt, Opera jest lepsza.

Ostatnia edycja: 05.08.11 08:07:48
[#15] Re: Timberwolf - postępy prac

@Andrzej Drozd, post #10

Na jednym jak i drugim Javy i Flasha nie ma.

Nie przypominam sobie kiedy pod Windows użyłem w przeglądarce Javy. :) Oprócz chatów (które nawet nie wiem czy jeszcze istnieją) i chyba stroną któregoś banku (chyba stare ING) jakoś nie spotykałem się Javą. :) Gdyby nie playerki filmów to braku Flasha też bym nie zauważył. A i ta dziedzina pada, bo coraz częściej filmy są odtwarzane bez użycia Flasha. Ok, zauważyłbym brak Flasha, bo nie miałbym 90% reklam na stronach. :)
[#16] Re: Timberwolf - postępy prac
Miodzio OK
[#17] Re: Timberwolf - postępy prac

@tszczurek, post #12

Z wypowiedzi nimroda wynika, że raczej chodzi o możliwości niż udział w rynku. Poza tym chyba widziałem ostatnio jakiś ranking, że nawet i w tej kwestii FF przebił IE (ale tutaj mogę coś pokręcić, bo pewności stuprocentowej nie mam).
[#18] Re: Timberwolf - postępy prac

@mailman, post #17

piłem do: "Mozilla's plan to release smaller incremental updates at a faster rate, which was initiated in early 2011, and so Firefox 5 was released only three months after Firefox 4", bo Mozilla chce przegonić Chrome, gdyż bobas Chrome ma już nr 12 oraz preview 13... i 14 wersji, Operę v11.50 (a preview 12), Internet Explorer 9 (preview 10). Kreatywna księgowość nie tylko dla orłów
Szczęściem dla Friedenów jest to, że pompowanie numerków nie niesie rewolucyjnych zmian w kodzie, ale tworzy ryzyko, że w przededniu witania się z pieniężną gąską Bounty Mozilla wypuści wersję +1
[#19] Re: Timberwolf - postępy prac

@nimrod7, post #18

Friedeni mają się za użytkowników Amigi więc możemy spokojnie zakładać, że przy kolejnych numerkach wersji będą aktualizować kod do najnowszej stabilnej wersji.
[#20] Re: Timberwolf - postępy prac

@nimrod7, post #18

Czyli chodziło Ci tylko o numerek wersji. Trzeba było od razu to napisać ;)
[#21] Re: Timberwolf - postępy prac

@mailman, post #20

może to jest niesmaczne w kontekście somalijskiej suszy, ale lubię lać wodę
[#22] Re: Timberwolf - postępy prac

@parallax, post #13

W obsłudze HTML5 video to akurat FF jest w tyle za OWB - FF3 nie obsługuje go wcale (doszło bodajże w 3.5 dopiero, a i tak OWB obsługuje znacznie więcej formatów, w tym te aktualnie używane przez YT ;) Może jakieś konkrety podasz zamiast "bo tak" ? W ogóle używałeś kiedyś MorphOSowego OWB?
[#23] Re: Timberwolf - postępy prac

@MDW, post #15

Polbank też korzysta z Javy przy wprowadzaniu jednorazowych haseł SMS do autoryzacji transakcji.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem